Наші контакти

Na Jarově 4, 130 00, Praha 3, Czech Republic

Телефон: +420 608 363 519
Факс: +420 266 026 243
E-mail: info@bioenzym.com
Скайп: bioenzym

Як маю робити компост?

Ви можете зробити купку компосту просто додаючи, придатні для компосту, речі. Рано чи пізно все воно перегниє. Однак, цей процес може зайняти дуже багато часу, результат може бути не дуже добрим і ваш компост може мати просто жахливий запах.

Якщо приділити компостові більше уваги - дотримуючись "ХОЛОДНОГО" рецепту, який описаний нижче, то можна значно покращити процес компостування. Якщо хочете виробити більше компосту за коротший час, і якщо здатні приділити більше уваги, то дотримуйтесь "ГАРЯЧОГО" рецепту.

ХОЛОДНИЙ рецепт

1. Зберіть різні компоненти. По можливості, намагайтесь зібрати стільки, щоб у відрі чи контейнері був шар товщиною, принаймні, 30 см. Бракує? Почистіть сад, покосіть травичку, спорожніть кухонне відро - то й буде!Намагайтесь класти разом як м'які, так і жорсткі компоненти. Було б добре спочатку покласти на дно трішечки товстіших дерев'яних гілок чи кубиків, особливо, якщо використовуєте пластиковий контейнер. Це покращить дренаж і сприятиме кращій циркуляції повітря.

2. Заповнюйте контейнер, рівномірно розподіляючи зібрані компоненти. Спочатку треба перемішати м'які та жорсткі компоненти. Якщо вони не вологі, то їх треба зволожити.

3. Продовжуйте заповнювати контейнер. Різні речі можна додавати до компосту поодиноко, однак, бажано додавати купками. Якщо більшість того, що ви компостуєте - кухонні відходи, то змішуйте їх з паперовими салфетками, та їм подібними компонентами для утворення кращого балансу.

4. Коли контейнер повний - яким він ніколи не буде, оскільки суміш сідатиме по мірі перегнивання - або коли вирішите більше не докладати, то залишіть його для проходження процесу компостування.

5. Видаліть все із контейнера. Якщо нижні шари перегнили, то вже можете вживати їх у себе на городі. Все решту знову добре перемішайте; якщо суміш суха, зволожте її, якщо суміш занадто волога, додайте трохи сухих компонентів. Накрийте контейнер і залишіть для подальшого компостування.

 

ГАРЯЧИЙ рецепт

1. Зберіть достатньо компонентів для компостування відразу цілого контейнера. Кладіть гній, гілочки, відходи та інше. Переконайтесь у тому, що ваша суміш містить як м'ягкі, так і жорсткі складові.

2. Жорсткі речі треба покришити за допомогою відповідних інструментів. Будьте обережні.

3. Як можна щільніше змішайте дрібні та грубі компоненти разом, особливо такі, як скошена трава, що здатна осідати, запираючи доступ повітря. Добре зволожуйте компоненти по мірі заповнення контейнера.

4. Через кілька днів дуже ймовірно, що суміш стане гарячою. Після того, як вона почне холонути, суміш варто перемішати таким чином, щоб все, що по краях пішло всередину, а все, що всередині пішло на краї. Також варто зволожити суміш, якщо вона суха. Накрийте контейнер.

5. Суміш може знову стати гарячою; після того, як ви її перемішали, прихід свіжого повітря сприяє більшій активізації аеробних мікробів (ті, які потребують кисню). Крок 4 можна повторювати кілька разів, якщо у вас є бажання. Однак, температура суміші все одно спадатиме. Якщо суміш більше не нагріватиметься, залишіть її нерухомою для завершення компостування.

 

Коли компост готовий?

З одного боку процес компостування може забрати від шести до вісьми тижнів. З іншого боку цей процес може забрати рік, або й більше. Взагалі, чим більше докладатимете зусиль, тим скоріше ваш компост буде готовий.Коли інгредієнти, які було покладено у компост перетворяться на темно-коричневу, із земляним запахом, суміш, то цей компост готовий. Перед вживанням варто залишити його на місяць, два, для кондиціювання. Не варто турбуватись про те, що ваш компост не дуже дрібненький, він, все одно, дуже корисний.

HDRA - Британська організація прихильників органікиПереклад статті: Віктор Лисак

 <-Попередня   Наступна-> 
 Повернутись до списку 

Опитування

Про нашу продукцiю ви дiзнались з: