Наші контакти

Na Jarově 4, 130 00, Praha 3, Czech Republic

Телефон: +420 608 363 519
Факс: +420 266 026 243
E-mail: info@bioenzym.com
Скайп: bioenzym

Поради та вказівки щодо компостування

Опале листя

Приготуйте сухе опале листя, добре перемішайте зі скошеною травою, сіном чи іншими м'якими компонентами. Суміш має бути вологою. Кладіть цю суміш у поліетиленові, легко зав'язані, мішки, щоб була циркуляція повітря. Такий компост, як правило, стає готовим до вжитку через рік.

Скошена трава

Ніколи не робіть компост тільки з самої скошеної трави чи сіна. Скошена трава є дуже добрим прискорювачем процесу компостування, однак, у компості мусить бути добре перемішана з іншими, жорсткішими компонентами. Скошену траву можна також вживати для мульчування ґрунту.

Хворі насадження

Необхідно уникати класти в компост гілля чи листя, які мають хвороби на зразок плісені та їй подібних. Все решту будуе знищене в процесі компостування, особливо, якщо це гарячий рецепт.Гаряче компостування не єдиний фактор, який вбиває хвороби. Дуже багато хвороб гинуть завдяки інтенсивній мікробіологічній активності.

Бур'яни

Окремі бур'яни дуже добре перегнивають підчас ГАРЯЧОГО компостування. Намагайтесь уникати класти в компост окремі, дуже стійкі бур'яни такі, як чистотіл, бальзамін, бузина та берізка.

Насіння бур'янів

Насіння бур'янів може перегнити тільки підчас ГАРЯЧОГО компостування.

Гілля кущів та дерев

Обрізане гілля кущів та дерев додасть великої користі вашому компосту. Перед тим, як додати їх до компосту, їх треба подрібнити. Було б не погано обдерти кору. Добре перемішайте ці компоненти зі скошеною травою та іншими прискорювачами.

Гній

Гній та гній із соломою є дуже добрими компонентами будь-якого компосту. Добре змішуйте їх з іншими компонентами. Гній змішаний з дерев'яною стружкою має компостуватися до тих пір, поки ця стружка не зникне. Суміш має бути зволожена та, по мірі можливості, змішана зі скошеною травою, курячим гноєм та іншими прискорювачами. Компост з таким складом компонентів добре вживати для мульчування поверхні ґрунту. Дерев'яна стружка всередині ґрунту може заблокувати доступ нітрогену і він стане не доступним для рослин протягом року або й довше. Маленькі тварини подібно хом'якам не виробляють багато гною, однак при наявності, його також можна класти в компост.

Папір

До компосту можна додавати газети (картон, паперові салфетки та їм подібні). Не кладіть у компост глянцевий папір (блискучий папір чи фотографії).

Тирса та стружка

Ці компоненти перегнивають дуже повільно. Додавайте до компосту у малій кількості і завжди у суміші з прискорювачами. Не використовуйте тирсу та гиблівки, які зняті з дерева, яке було оброблене хімікатами (морилки, лаки та ін.).

 

HDRA - Британська організація прихильників органікиПереклад статті: Віктор Лисак

 <-Попередня   Наступна-> 
 Повернутись до списку 

Опитування

Про нашу продукцiю ви дiзнались з: