Наші контакти

Na Jarově 4, 130 00, Praha 3, Czech Republic

Телефон: +420 608 363 519
Факс: +420 266 026 243
E-mail: info@bioenzym.com
Скайп: bioenzym

Оцiнка дослiвiв бiоензимного препарату БІО-Р11 для використання при вирощуваннi поросят

Інж., к.н. Вацлав Віта
відділ навколишнього середовища
ТОО „AGROSERVIS Zlonice, spol.s r.o.”

Інтерес громадськості до проблематиці навколишнього середовища, що постійно збільшується, та її тиск по введенню жорсткіших санкцій для винуватця забруднення, веде до розвитку і використання нових технологій шкідливих речовин, що виразно обмежують їх вплив.

Інтенсивність тваринної продукції і одночасно об'єктивна необхідність екологізації всього виробничого процесу, накладають чималі вимоги також до дослідження і розвитку препаратів, які приносять позитивні аспекти в області виробництва і використання відходів, зниження емісії і запахів в хлівах.

Загальновідомо, що чим віще концентрація аміаку в повітрі хліву, тім більше і негативно схильна до впливу і продуктивність тварин – як правило при вирощуванні поросят.

Деякі фірми виводять на наш ринок різні препарати. Одним з них є біоензимний препарат „БІО-Р11”, який на ринок поставляє ТОВ „H + W s.r.o.”, м. Прага.

Для знайомства і оцінки даного препарату було за домовленістю між представниками Міністерства сільського господарства ЧР, ТОВ „Agroservis Zlonice, spol.s r.o.”, і фірмою „H + W” вибране АТ „ПРАВЕ Раковнік” – його центр вирощування поросят Велка Хмеліштна.

1. МЕТА ДОСЛІДІВ

Метою дослідів була перевірка декларованої ефективності біоензімного препарату БІО-Р11 DC 20, – порошкова форма, та БІО-Р11 DC 40 – рідка форма, при застосуванні до поросячих відходів при їх вирощуванні.

Препарат призначений для розкладання всіх органічних нечистот. В області сільського господарства служить як правило до обробки поросячих пологових будок, збільшення ступеня перебігу поросячих відходів і зниження змісту аміаку в повітрі.

2 . ТЕРМІН ВИПРОБУВАНЬ

Випробування були проведені в період червень – жовтень 1997 р.

3. МІСЦЕ ВИПРОБУВАНЬ

Випробування препарату проводилися АТ „ПРАВЕ Раковнік” – центр вирощування поросят Велка Хмеліштна.

Випробування проводилися в цеху № 10, який роздільний на дві половини. У одній половині був використаний препарат БІО-Р11 DС 20, в іншій БІО-Р11 DC 40. До досліджень було привернуто 781 шт. поросят. Як контрольна група були вибрані поросята з цеху № 7 – 798 шт.

Поросята для відгодівлі були розташовані в добре провітрюваних цехах. Як вже було вказано, кожен цех роздільний на дві половини. У кожному з них є 40 пологових будок, двадцять з розмірами: Д – 210 см, Ш – 245 см, де розташовується 7 – 8 шт., і двадцять з розмірами: Д – 210 см, Ш – 360 см, де розташовується 11 – 12 шт. поросят. У пологових будках менших розмірів знаходяться клітки Д – 4,5 м, Ш – 1,27 м, глибина – 0,8 м. Пологові будки більшого розміру мають клітки: Д – 4,5 м, Ш – 0,78 м, глибина – 0,8 м. У кожній половині розташовано чотири ряди пологових будок по десять. Тут завжди розташовано чотири переливні канали – висоту переливу 2 x 0,6 м і 2 x 0,4 м. У пологових будках вбудований вологий спосіб годування – Schaver без водопійної установки.

Кожен цех має свій приймач для зберігання рідких добрив.

Тут вирощується комбінація гібридів — мати BU x L, для яких підготовлені лінії L 83 як основні і потім L 85 і L 99.

У центрі Велка Хмеліштна поросята розміщені таким чином:

ПОЛОГОВЕ ВІДДІЛЕННЯ – 6 цехів - 1 x хлів для не вагітної свиноматки

- 1 x хлів для вагітної свиноматки

- 3 x пологове відділення свиноматок

- 1 x вагітних свиноматок

ВІДГОДІВЕЛЬНІ ЦЕХИ - 6 цехів місткістю 800 шт.

ПОПЕРЕДНЯ ВІДГОДІВЛЯ - 2 цеха місткістю 1 250 шт.

Відходи утворюються при відгодівлі, де розташовується в середньому 4 500 шт. поросят, 2 500 шт. заздалегідь відгодовуваних поросят і 1 320 шт. поросят.

Річна продуктивність ... 23 800 м3 поросячих відходів
Щоденна продуктивність відходів ... 65,20 м3
Річний перерахунок на VDJ ... 31,27 м3 поросячих відходів

Перерахунок на DJ:
Кількість поросят на відгодівлі ... 4 300 шт. – коеф. 0,12 DJ
разом 518 DJ
Кількість свиноматок ... 830 шт. – коеф. 0,20 DJ
разом 166 DJ
Кількість поросят и заздал. відгодув. .. 3 820 шт. – коеф. 0,02 DJ
разом 77 DJ

РАЗОМ ... 761 DJ

Об'єм просторів для зберігання відходів

Загальний об'єм для зберігання відходів – 2 398 м3.
Даний об'єм в змозі зберігати продукцію протягом 36,8 днів.
Відходи зберігаються:
- у резервуарах в окремих цехах ... 2 098 м3
- у каналах під клітками
(згідно типу цеха) ... 300 м3

Зберігання відходів в період, коли їх не можна застосувати в полі.

Оскільки Акціонерне товариство не має власної сільськогосподарської землі, то для економічного використання відходів від вирощування поросят, здійснюється їх застосування зараз прямо на ділянки.

В даний час при вживаної і транспортної техніки не повинна область розвезення відходів перевищити радіус 8 – 12 км від центру виробництва. У зв'язку з цим шукаються нові нетрадиційні методи екологічного і одночасно економічного способу використання відходів в сільськогосподарському виробництві – а саме в період, коли відходи неможливо вивозити прямо на поля.

Приймається до уваги, що кількість поросячих відходів матиме низхідну тенденцію (збільшення відсотка сухого залишку, краще господарювання з водою).

У процентному відношенні сухий залишок в пологових відділеннях коливається в межах від 2 до 3 %, а у відгодівельних цехах 8 – 10 %. При збільшенні процентного відношення сухого залишку в пологових відділеннях до потрібних 6 – 7 %, прийде до зниження кількості відходів на 20 000 м3, що означає кількість:

- річне виробництво відходів на VDJ ... 26,28 м3
- щоденне виробництво відходів ... 54,80 м3
- простори для зберігання ... 43,80 м3

4. СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ

Обидва препарати застосовувалися завжди один раз в тиждень (середовище) в очищеній пологовій будці, звідки препарат потрапляв з рідкими випорожнюваннями через грати в зведений канал і далі в складований резервуар, на грати, канал, або в резервуар з відходами.

Споживання препарату одна шт. БІО-Р11 DC 20 – 45 гр., БІО-Р11 DC 40 – 53 шт.

Підготовка розчину і застосування:

Кілограм препарату розчиняють в десяти літрах теплої води (20 – 40° С) в пластмасовому резервуарі і залишений, щоб протягом приблизно трьох годин дозрів при стандартній температурі хліва при періодичному помішуванні. Даний розчин потім був перелитий в дезинфекційне устаткування, долитий водою до повного об'єму резервуару — тобто 40 літрів. Даним способом був препарат застосований на половині одній з частин відгодівельного цеху. У всьому цеху було застосовано 80 літрів препарату, а саме: на одній половині препарат БІО-Р11 DС 20, а на інший препарат БІО-Р11 DC 40. Обидва препарати застосовувалися 17 разів.

Знайомство с препаратами

БІО-Р11 DС 20 - біологічна і екологічна формула для обробки поросячих пологових будок, збільшення числа перебігу відходів і зниження змісту аміаку в повітрі хліву.

Даний біологічний засіб далі призначений для розкладання всіх органічних нечистот в септиках, вигрібних ямах, сухих туалетах і стічних системах. Прискорює розкладання комунальних відходів біологічного походження.

Форма препарату: Вільно плаваючий порошок з приємним запахом.
Склад: Амілаза, протеаза, глюконаза.
Тестування: Державне санітарне управління, м. Прага.

БІО-Р11 DC 40 - біологічна і екологічна формула для обробки поросячих пологових будок, збільшення числа перебігу відходів і зниження змісту аміаку в повітрі хліву.

Даний біологічний засіб далі призначений для розкладання всіх органічних нечистот в септиках, вигрібних ямах, сухих туалетах і стічних системах. Прискорює розкладання комунальних відходів біологічного походження.

Форма препарату: Рідина з приємним запахом.
Склад: Амілаза, протеаза, глюконаза.
Тестування: Державне санітарне управління, м. Прага.

5. ВІДСТЕЖУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ

Протягом відгодівлі були відстежені наступні показники:

- маса обох груп при зупинці
- маса обох груп при забої
- термін відгодівлі
- приріст на штуку і день
- споживання кормових сумішей на кілограм приросту
- відстежування прохідності у обох відділеннях
- відмінності в хімічному аналізі відходів
- відмінності в результатах вимірювання емісії

Завантажити статтю у форматі PDF (789kB)

 <-Попередня   Наступна-> 
 Повернутись до списку 

Опитування

Про нашу продукцiю ви дiзнались з: