Наші контакти

Na Jarově 4, 130 00, Praha 3, Czech Republic

Телефон: +420 608 363 519
Факс: +420 266 026 243
E-mail: info@bioenzym.com
Скайп: bioenzym

Питання та відповіді

Що таке садовий компост?

Компост виглядає, як багатий, темний ґрунт. Зроблений з кухонних та садових відходів. Використовується для підживлення та розпушування ґрунту, і також для утворення ґрунтових сумішей для кімнатних рослин.

Чи це те саме, що й універсальний компост?

Ні. Посівні, вазонні та універсальні компости, які ви купуєте у садових крамницях - це суміші різних матеріалів, зокрема: піску, кокосової фібри та добрив. Ці суміші використовують для стимулювання саджанців та вирощування кімнатних рослин.

Чи маю бути фахівцем для того, щоб приготувати компост?

Ні. Компостування відбувається само по собі - це природній спосіб очищення нашої планети. Просто дотримуйтесь основних правил, які тут описані.

Багато роботи коло компосту?

Все приготування компосту може зводитись тільки до вкладання в нього кілька гілочок чи інших компонентів. Однак, якщо є бажання, то ви можете прикласти більше зусиль - слідкуючи за ним, часто перемішуючи суміш і т.д.

Довго треба чекати?

Приготування компосту може зайняти сім тижнів, інколи рік або й довше. Взагалі, чим більше прикладете зусиль, тим скоріше приготуєте компост.

Чи в компості розмножуються паразити?

Компост готується масою маленьких та мікроскопічних істот. Це не паразити і не заполонять вашого саду, грядки чи городу.

Чи потрібні якісь особливі знаряддя?

Садова вилка - це, практично єдинй, необхідний інструмент.

Чи компост притягуватиме мишей та щурів?

Ці гризуни можуть приходити до компосту, якщо вони вже коло нього живуть.

Чи безпечний компост?

Так, при умові дотримання загальних правил садової гігієни. Якщо маєте порізи на руках, то вони мають бути закриті. Мийте руки перед їдою.

Чи обов'язково щоб компост був гарячим?

Ні. Компост середніх розмірів може за кілька днів нагрітись до 70°С. Висока температура сприяє швидшому приготуванню компосту та ефективнішому знищенню паразитів і хвороб. Однак, ваш компост може ніколи не бути гарячим, особливо якщо його приготування займає тривалий час. Такий (холодний) компост нічим не гірший від гарячого, але його приготування буде значно тривалішим.

Чи компост здатен розповсюджувати хвороби?

Окремі бур'янні та рослинні хвороби можуть виживати в повільному (холодному) компості.


HDRA - Британська організація прихильників органіки

Переклад статті: Віктор Лисак

 <-Попередня   Наступна-> 
 Повернутись до списку 

Опитування

Про нашу продукцiю ви дiзнались з: