Наші контакти

Na Jarově 4, 130 00, Praha 3, Czech Republic

Телефон: +420 608 363 519
Факс: +420 266 026 243
E-mail: info@bioenzym.com
Скайп: bioenzym

Компостування випорожнювань в загороді на глибокій підстилці. Матеріал та методика

Метою робочого відстежування вказаної системи при вирощуванні поросят, було визначення впливу на ефективність застосування комбінованого препарату Біо-Р11 по зниженню навантаження на навколишнє середовище (концентрація аміаку в просторі хліва) і оцінити виробничі результати вирощування (середній щоденний приріст ваги).

3.1. Вибір об'єкту хліва

Для робочого відстежування було вибрано два хліви із застосуванням системи «Біоензим», дві загороди з глибокою підстилкою без ензимної системи і загорода з вирощуванням в клітці без застосування ензимної системи.

Перша і друга відстежувані загороди були комбінованими, розташованими в одному об'єкті. У всій загороді була використана глибока підстилка, причому в одній половині загороди на підстилці був застосований ензимний препарат Біо-Р11, в іншій частині препарат не був застосований.

Третя загорода, в якій на глибокій підстилці був застосований препарат Біо-Р11, була самостійною. Для інших двох відстежуваних вирощувань, тобто для глибокої підстилки і загород без ензимних засобів, були використані окремі загороди.

Загін № Тип вирощування Примітки
1 глибока підстилка із застосованим препаратом загальний хлів
2 глибока підстилка без ензимного препарату загальний хлів
3 глибока підстилка з ензимним препаратом самостійний об'єкт
4 глибока підстилка без ензимного препарату самостійний об'єкт
5 загін без ензимного препарату самостійний об'єкт

3.2. Підстилка

Підстилку у відстежуваних загонах, де була використана глибока підстилка, створювала солома в не обробленій формі.

Підстилка знаходилася в загороді протягом трьох циклів відгодівлі. Після третього циклу відгодівлі буде слідувати прибирання підстилки і докладний аналіз властивостей кінцевого компостного субстрату. Після закінчення кожного відгодівельного циклу простилання перекопувалося (аерація). Після попередніх проб був з погляду обслуговування, мінливості і впливу на біологічну активність підстилки, використаний торцевий навантажувач з вилами.

Протягом циклів відгодівлі в інтервалах 7 – 10 днів перестилається 0,5 – 1,2 кг.шт-1 соломи. Кількість матеріалу, що перестилається, залежить від віку тварин, вологості і структури підстилки. Протягом циклів відгодівлі немає необхідності в перекопуванні підстилки, оскільки використовуваний препарат є субанаеробним.

3.3. Використання препарату

Ензимний препарат Біо-Р11 наноситься на підготовлений шар підстилки, після розміщення поросят в загороді і після її короткострокового просочення калом. Препарат наноситься шляхом розбризкування на поверхню підстилки розбавленим до концентрації, яка відповідає початковій вологості підстилки і кількості поросят в загороді згідно вимог виробника.

Протягом подальших окремих відгодівельних циклів препарат повторно не застосовувався.

3.4. Розміщення тварин

У всіх відстежуваних загородах були розміщені поросята однакового віку, при розміщенні їх маса складала 25 кг. Кількість розміщених штук в окремих загородах указує наступна таблиця.

Загін № К-ть штук
1 250
2 250
3 100
4 100
5 100

Передбачуваний термін відгодівлі 120 – 125 днів, передбачувана вага розміщених поросят складатиме 110 кг.

3.5. Відстежування температури і концентрації аміаку

Температура підстилки завжди відстежувалася на глибині 10 см під поверхнею, 0,5 – 1 м над поверхнею. Для вимірювання температури був використаний електричний термісторний термометр «Omega», з дійсним атестатом Державної випробувальної станції № 214 – Науково-дослідного вугільного інституту Острава – Радваніце.

Величини концентрації аміаку (NH3) відстежувалися на висоті 1 м над поверхнею підстилки, або кліток в окремих місцях вимірювання, які співпадають з місцями вимірювання температур. Для вимірювання концентрації аміаку був використаний цифровий електронний прилад «Drager», тип PAC II NH3. Прилад має дійсний атестат виданий Державною випробувальною станцією № 214.

3.6. Відстежування споживання кормів і приросту маси

Для всіх способів вирощування поросят, які відстежувалися, були використані однакові кормові суміші. Відстежувалася маса споживаного корму, а при вирощуванні з використанням ензимних препаратів для компостування підстилки, протягом 7 денних інтервалів відстежувалася маса відгодовуваних поросят на мобільних вагах. З таким чином певних величин був визначений приріст маси на штуку годування в день.

3.7. Відстежування показників кінченого стану підстилки

Протягом циклу відгодівлі завжди раз на місяць відбиралися зразки підстилки, використаної при вирощуванні поросят в загородах, коли на підстилку був нанесений біоензимний препарат Біо-Р11. У даного зразка була визначена величина маси субстрату.

Після закінчення другого відгодівельного циклу був відібраний зразок підстилки і визначена частка вологості, зразок сухого залишку був надалі проаналізований хімічним способом. Був відстежен зміст азоту (N), фосфору (P), калію (K), магнію (Mg) і кальцію (Ca) загалом сухому залишку кінцевого субстрату після другого відгодівельного циклу.

Зміст

1. Введення
2. Компостування випорожнювань в загороді на глибокій підстилці – ферментація випорожнювань в загороді
3. Матеріал та методика
4. Результати і обговорення
5. Висновок

Завантажити статтю у форматі PDF (1609kB)

 <-Попередня   Наступна-> 
 Повернутись до списку 

Опитування

Про нашу продукцiю ви дiзнались з: